Nasza oferta

Healthy Center by Ann

Pierwsza konsultacja, zawiera część merytoryczną, wprowadzenie, wywiad. W zakres usługi wchodzi: Diagnostyka oraz leczenie urazów, przewlekłych problemów ortopedycznych, zaburzeń biomechaniki, rehabilitacja po ortopedycznych zabiegach operacyjnych, profilaktyka kontuzji sportowych oraz bólu kręgosłupa.

Po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu podczas wizyty, fizjoterapeuta wybierze odpowiedni rodzaj masażu.

Konsultacje lekarskie w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu (dzieci i dorośli):

  • leczenie kontuzji mięśni, ścięgien i więzadeł
  • kwalifikacje do zabiegów operacyjnych (szczególnie artroskopia stawu kolanowego i rekonstrukcje więzadłowe)
  • leczenie biologiczne w ortopedii (osocze bogatopłytkowe, terapia Orthokine)
  • planowanie i kontrola leczenia zachowawczego, bliska współpraca z fizjoterapeutami HCBA
  • kwalifikacje do leczenia wkładkami Podoactiva Elite Sport

Ultrasonografia narządu ruchu

  • USG stawów, mięśni, więzadeł
  • iniekcje pod kontrolą USG

Po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu podczas wizyty, fizjoterapeuta wybierze odpowiedni rodzaj masażu.

Dobór wkładek ortopedycznych na podstawie badania przy użyciu maty podologicznej. Pozwala ona na odpowiednie dopasowanie wkładek do indywidualnych potrzeb zawodnika. Koszt doboru zawiera cenę wkładek.

Kinesiology Taping (plastrowanie dynamiczne) polega na działaniu sensorycznym. W terapii wykorzystujemy plaster o parametrach zbliżonych do właściwości ludzkiej skóry. Aplikacja poprzedzona jest badaniem oraz oceną układu mięśniowo-powieziowego. Kinesiology taping: działa zgodnie z funkcjonowaniem organizmu przez 24 godziny na dobę; efekt zauważalny jest bezpośrednio po aplikacji i utrzymuje się po jej usunięciu; nie wyklucza stosowania innych form terapii.

Igłoterapia sucha (DN – dry needling) to metoda terapeutyczna, polegająca na mechanicznym oddziaływaniu na wybraną strukturę anatomiczną za pomocą wprowadzanej przez skórę cienkiej i pełnej igły, bez podawania (iniekcji) jakichkolwiek preparatów farmakologicznych ani suplementów.

Głównym mechanizmem oddziaływania igłoterapii suchej, bez względu na okolicę aplikacji, jest wywoływanie procesów odwrażliwienia obwodowego (desensytyzacji obwodowej). Mechanizm odwrażliwiania jest formą neuromodulacji bólu, a więc jego głównym zadaniem jest obniżanie poziomu dolegliwości bólowych, a tym samym poprawa funkcjonalności pacjenta i umożliwienie podjęcia dalszych kroków terapeutycznych.

05

Proponowane zabiegi

Healthy Center by Ann

Fala uderzeniowa - terapia ESWT (ang. Electromagnetic Shock Wave Therapy) to metoda wykorzystująca fale uderzeniową, czyli impuls mechaniczno-akustyczny w celu stymulacji miejsc zmienionych chorobowo. Urządzenie skupia falę uderzeniową we wnętrzu ciała człowieka lub na jego powierzchni w miejscu poddanym aplikacji.

Terapia ESWT prowadzi do wyraźnego zmniejszenia dolegliwości bólowych poprzez małoinwazyjne drażnienie błon komórkowych i zakończeń nerwowych, co tłumi wyzwalanie i przekazywanie sygnałów bólowych. Metoda ESWT ma szerokie zastosowanie w schorzeniach skóry, mięśni, układu kostnego i stawów, w tym m.in. przy ostrodze piętowej, łokciu tenisisty i golfisty, dolegliwościach ścięgna Achillesa, przy leczeniu zaburzeń zrostu kostnego.

Elektroliza przezskórna EPTE® - terapia wykorzystująca urządzenie wytwarzające mikroprąd elektryczny. Prąd ten jest aplikowany bezpośrednio na uszkodzoną tkankę ścięgna za pomocą cienkiej igły. Poprzez takie działanie inicjuje się proces elektrolizy w uszkodzonej tkance. Taka stymulacja tkanek działa pobudzająco na wytwarzanie odpowiedzi immunologicznej i włączenie automatycznej regeneracji oraz wytwarzania nowych zdrowych tkanek.

Za pomocą aparatu EPTE® można wytwarzać kontrolowane zapalenie tkanki, niezbędne do wyleczenia tendinopatii, czyli schorzeń ścięgien. Co istotne, mikroprądy o małej intensywności zwykle nie są odczuwalne przez pacjenta. Warto zaznaczyć, że leczenie metodą EPTE® jest bardziej efektywne, podczas gdy idzie w parze z regularnymi ćwiczeniami ekscentrycznymi. Co ciekawe, już w ciągu zaledwie 48 godzin pacjenci odczuwają zmniejszenie dolegliwości bólowych i zwiększają zakres ruchu. Przezskórna terapia elektrolityczna jest skuteczna w leczeniu tendinopatii u wszystkich pacjentów tj. od sportowców na światowym poziomie do osób z typowymi urazami przeciążeniowymi. Elektroliza przezskórna jest stosowana w Europie od ponad 10 lat.

Terapia Tecar - (TECAR - ang. Transfer Energy Capacitive And Resistive) jest nowoczesną terapią opatentowaną przez firmę Mectronic Medicale, opierającą się na stymulacji energii wewnątrz tkanek. Doctor Tecar rozwiązuje problemy zdrowotne związane z chorobami układu ruchu - kości, stawów, mięśni i więzadeł.

Sekret terapii za pomocą sprzętu Doctor Tecar tkwi w połączeniu fali radiowej z działaniem prądu zmiennego naprzemiennego. Terapia ta opiera się na oddziaływaniu ciepłem na organizm pacjenta, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszając metabolizm tkanek poddanych zabiegowi. Terapia aparatem Doctor Tecar jest bezinwazyjna i przynosi szybkie efekty. Jej działanie doceniają m.in. największe kluby sportowe, takie jak AC Milan, Trentino Volley, a także Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej.

Laser wysokoenergetyczny (HIL ang. High Intensity Laser) - bezinwazyjna terapia działająca na poziomie komórkowym, charakteryzująca się szybkością i skutecznością działania. W tkance podskórnej powstają fale fotomechaniczne, a fotomechaniczna stymulacja pozwala na wyeliminowanie odczuwania bólu. Laser daje efekt przeciwbólowy, przeciwzapalny oraz biostymulacyjny, który zostaje osiągnięty bez wywołania niepożądanych skutków ubocznych.

Dzięki technologii wiązania kwantowego złota i cyny wiązka laserowa aparatu iLUX, charakteryzuje się bardziej skupionym i precyzyjnym działaniem niż w przypadku zwykłego lasera półprzewodnikowego, co wpływa na lepsze leczenie. Co istotne, moc wyjściowa jest 30 razy wyższa w porównaniu z tradycyjną metodą leczenia (laserem biostymulacyjnym) co pozwala laserowi przenikać do tkanek na głębokości do 12 cm. Długość fali na poziomie około 1000 nm skutecznie działa przeciwbólowo, powodując uczucie natychmiastowej ulgi.

Laser światłowodowy - terapia LaserNeedle jest innowacyjną, medyczną metodą nieinwazyjnego i bezbolesnego leczenia dolegliwości układu ruchu przy użyciu energii świetlnej. LaserNeedle osiąga bardzo dobre rezultaty dzięki połączeniu laseroterapii wysokiej oraz niskiej mocy. Dzięki terapii LaserNeedle można osiągnąć przełomowe rezultaty w leczeniu ostrych epizodów choroby zwyrodnieniowej stawów, a także urazów mięśni i ścięgien. LaserNeedle działa przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przyspiesza regenerację komórkową. Technologia LaserNeedle pozwala na precyzyjne naświetlanie tkanek. Dzięki dokładnej lokalizacji oraz możliwości naświetlania z wielu stron możliwe jest stymulowanie głębokich obszarów tkankowych i uzyskiwanie najszybszych efektów.

Healthy Center

na Instagramie

Kontakt, zapisy

+48 22 875 45 54

office@healthycenterbyann.com

Lokalizacja

ul. Czyżewska 7
02-908 Warszawa

Godziny otwarcia

pon.-pt. godz.: 8-20
sob. godz.: 9-14

Masz pytanie?